TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
1379659-1
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN PLUG HSG 8POS 2.20MM
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.9405
$0.9405
10
$0.8987
$8.987
25
$0.8588
$21.47
50
$0.84683
$42.3415
100
$0.74005
$74.005
250
$0.712348
$178.087
500
$0.67279
$336.395
1000
$0.581761
$581.761
2500
$0.538232
$1345.58
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 8 |
| Color | Black |
| Contact Type | Female Socket |
| Row Spacing | 0.118" (3.00mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | - |
| Product Status | Active |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Series | .025 |
| Note | Contacts Not Included |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.087" (2.20mm) |
| Connector Type | Plug |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Contact Termination | Crimp |
| Base Product Number | 1379659 |