Keystone Electronics
Produkt-Nr.:
1380-1
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN PC PIN CIRC 0.035DIA GOLD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.589
$0.589
25
$0.4978
$12.445
100
$0.42389
$42.389
250
$0.387068
$96.767
500
$0.368638
$184.319
1000
$0.304124
$304.124
2500
$0.276478
$691.195
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Insulation | Non-Insulated |
| Pin Size - Below Flange | - |
| Terminal Type | PC Pin |
| Contact Finish Thickness | 10.0µin (0.25µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Length - Below Flange | 0.062" (1.57mm) |
| Length - Above Flange | 0.100" (2.54mm) |
| Termination | Swage |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Mounting Hole Diameter | 0.062" (1.57mm) |
| Length - Overall | 0.192" (4.88mm) |
| Flange Diameter | 0.090" (2.29mm) |
| Insulation Color | - |
| Mfr | Keystone Electronics |
| Contact Material | Brass |
| Material - Insulation | - |
| Package | Bulk |
| Pin Size - Above Flange | 0.035" (0.89mm) Dia |
| Terminal Style | Single End |
| Board Thickness | 0.032" (0.81mm) |