13847-10G02B
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
13847-10G02B
Beschreibung:
CONN BARRIER STRP 10CIRC 0.375"
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Number of Rows 1
Barrier Type 2 Wall (Dual)
Top Termination Screws with Captive Plate
Voltage Rating 250V
Color Black
Current Rating (Amps) 10A
Terminal Screw Material -
Mounting Type Chassis, Panel
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
Wire Gauge 14-22 AWG
Bottom Termination Card Edge
Series 1384
Terminal Screw Finish -
Mfr Eaton - Electronics Division
Pitch 0.375" (9.53mm)