Plymouth
Produkt-Nr.:
14-3461
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
TAPE GLASS CLOTH WHT 1/2"X22YDS
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$39.52
$39.52
5
$38.7315
$193.6575
10
$37.544
$375.44
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Usage | High Temperature Adhesion, Insulating |
| Storage/Refrigeration Temperature | 41°F ~ 95°F (5°C ~ 35°C) |
| Thickness - Adhesive | - |
| Color | White |
| Backing, Carrier | Glass Cloth |
| Product Status | Active |
| Thickness - Backing, Carrier | - |
| Thickness | 0.0070" (7.0 mils, 0.178mm) |
| Series | 77 PLYGLAS® HT |
| Length | 66' (20.1m) 22 yds |
| Shelf Life Start | Date of Manufacture |
| Mfr | Plymouth |
| Temperature Range | - |
| Shelf Life | 36 Months |
| Package | Bulk |
| Tape Type | Glass Cloth |
| Width | 0.50" (12.70mm) 1/2" |
| Adhesive | Pressure Sensitive Adhesive (PSA) |