Phoenix Contact
Produkt-Nr.:
1401096
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN PLUG MALE 5POS GOLD SCREW
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$38.1615
$38.1615
10
$35.1082
$351.082
50
$32.43737
$1621.8685
100
$30.911005
$3091.1005
250
$29.002854
$7250.7135
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Cable Opening | 0.315" ~ 0.394" (8.00mm ~ 10.00mm) |
| Backshell Material, Plating | Zinc Die Cast, Nickel |
| Insert Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Voltage Rating | 48VAC, 60VDC |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Current Rating (Amps) | 4A |
| Shell Size, MIL | - |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | Nickel |
| Shell Size - Insert | M12-5 |
| Mfr | Phoenix Contact |
| Contact Material | Copper Zinc |
| Connector Type | Plug, Male Pins |
| Features | Backshell |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Primary Material | Metal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | - |
| Number of Positions | 5 |
| Color | Silver |
| Termination | Screw |
| Shielding | Shielded |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Threaded |
| Orientation | B |
| Mounting Feature | - |
| Series | SACC |
| Shell Material | Zinc Die Cast |
| Package | Bulk |