Phoenix Contact
Produkt-Nr.:
1406530
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
HC-HS06-I-UT-F
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$42.0945
$42.0945
10
$38.7277
$387.277
50
$35.78042
$1789.021
100
$34.096735
$3409.6735
250
$31.991934
$7997.9835
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Positions | 6+Ground |
| Termination Style | Screw |
| Housing Material | Polycarbonate (PC) |
| Size | B16 |
| Voltage Rating | 600V |
| Color | - |
| Current Rating (Amps) | 35A |
| Contact Finish | Silver |
| Contact Type | - |
| Gender | Female |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Series | HEAVYCON® HS6 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Mfr | Phoenix Contact |
| Connector Type | Insert |
| Package | Bulk |