TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
1410278-2
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN RCPT POWER 2POS PCB
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$13.9175
$13.9175
10
$12.5856
$125.856
100
$10.920535
$1092.0535
500
$10.454446
$5227.223
1000
$9.322436
$9322.436
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Number of Rows | - |
| Number of Positions | 2 |
| Voltage Rating | 250V |
| Color | Black |
| Contact Finish Thickness | 50.0µin (1.27µm) |
| Current Rating (Amps) | 20A |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Press-Fit |
| Connector Usage | Backplane |
| Mounting Type | Through Hole |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Number of Columns | - |
| Connector Style | Power |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | - |
| Connector Type | Receptacle, Female Blade Sockets |
| Number of Positions Loaded | All |
| Features | - |
| Package | Tube |
| Contact Layout, Typical | 2 Power |
| Base Product Number | 1410278 |