Phoenix Contact
Produkt-Nr.:
1411083
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZB10
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Housing Finish | Powder Coated |
| Ingress Protection | IP68/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof |
| Housing Material | Aluminum, Die Cast |
| Size | B10 |
| Thread Size | - |
| Size / Dimension | 5.709" L x 2.283" W x 0.787" H (145.00mm x 58.00mm x 20.00mm) |
| Product Status | Active |
| Lock Location | Screw Locks on Hood |
| Series | HEAVYCON® HPR |
| Mfr | Phoenix Contact |
| Connector Type | Base - Panel Mount |
| Housing Color | Black |
| Style | Bottom Entry |
| Features | - |
| Package | Bulk |