Phoenix Contact
Produkt-Nr.:
1411158
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CABLE GLAND 13-18MM 3/4NPT POLY
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.2705
$2.2705
10
$2.08905
$20.8905
50
$1.93002
$96.501
100
$1.839105
$183.9105
250
$1.72558
$431.395
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Outside Cable Diameter (Min) | 0.512" (13.00mm) |
| Thread Length | 0.591" (15.00mm) |
| Ingress Protection | IP68 - Dust Tight, Waterproof |
| Color | Black |
| Panel Hole Size | - |
| Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Thread Size | 3/4" NPT |
| Product Status | Active |
| Outside Cable Diameter (Max) | 0.709" (18.01mm) |
| Includes | Seal, Strain Relief |
| Series | - |
| Type | Cable Gland |
| Mfr | Phoenix Contact |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | G-INS-N3/4 |
| Conduit Hub Size | - |