Phoenix Contact
Produkt-Nr.:
1411193
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CABLE GLAND 24-35MM M50 BRASS
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Outside Cable Diameter (Min) | 0.945" (24.00mm) |
| Thread Length | 0.354" (9.00mm) |
| Ingress Protection | IP68 - Dust Tight, Waterproof |
| Color | Silver |
| Panel Hole Size | - |
| Material | Brass, Nickel Plated |
| Thread Size | M50 |
| Product Status | Active |
| Outside Cable Diameter (Max) | 1.378" (35.00mm) |
| Includes | Clamping Insert, EMC Contact Spring, O-Ring, Seal, Strain Relief |
| Series | - |
| Type | Cable Gland |
| Mfr | Phoenix Contact |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | G-INSEC |
| Conduit Hub Size | - |