Phoenix Contact
Produkt-Nr.:
1417430
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN PLUG MALE 8P AXIAL PIERCE
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$61.75
$61.75
10
$56.81
$568.1
50
$52.48769
$2624.3845
100
$50.017785
$5001.7785
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Cable Opening | 0.157" ~ 0.315" (4.00mm ~ 8.00mm) |
| Backshell Material, Plating | Zinc Die Cast, Nickel |
| Insert Material | Polypropylene (PP) |
| Ingress Protection | IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
| Voltage Rating | 50VAC, 60VDC |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Current Rating (Amps) | 0.5A |
| Shell Size, MIL | - |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | Nickel |
| Shell Size - Insert | M12-8 |
| Mfr | Phoenix Contact |
| Contact Material | Copper Tin |
| Connector Type | Plug, Male Pins |
| Features | Backshell |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Primary Material | Metal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | - |
| Number of Positions | 8 |
| Color | Silver |
| Termination | Axial Pierce |
| Shielding | Shielded |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Push-Twist |
| Orientation | X |
| Mounting Feature | - |
| Series | VS |
| Shell Material | Zinc Die Cast |
| Package | Bulk |