Hammond Manufacturing
Produkt-Nr.:
1418J8
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
BOX STEEL GRAY 24"L X 24"W
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$499.225
$499.225
5
$490.3102
$2451.551
10
$481.39445
$4813.9445
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Area (L x W) | 576in² (3716cm²) |
| Color | Gray |
| Material | Metal, Steel |
| Size / Dimension | 24.000" L x 24.000" W (609.60mm x 609.60mm) |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Weight | 68 lbs (30.8 kg) |
| Ratings | IP54, JIC EGP-1-1967, NEMA 12,13, UL-508 |
| Design | Hinged Door, Lid |
| Thickness | 14 Gauge |
| Series | 1418 |
| Shipping Info | Shipped from Digi-Key |
| Container Type | Box |
| Mfr | Hammond Manufacturing |
| Features | Interior Panels, Mounting Flange |
| Height | 8.000" (203.20mm) |
| Package | Box |
| Base Product Number | 1418 |