Hammond Manufacturing
Produkt-Nr.:
1418M6
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
BOX STEEL GRAY 36"L X 30"W
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$911.1545
$911.1545
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Area (L x W) | 1080in² (6968cm²) |
| Color | Gray |
| Material | Metal, Steel |
| Size / Dimension | 36.000" L x 30.000" W (914.40mm x 762.00mm) |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Weight | 114 lbs (51.7 kg) |
| Ratings | IP54, JIC EGP-1-1967, NEMA 12,13, UL-508 |
| Design | Hinged Door, Lid |
| Thickness | 14 Gauge |
| Series | 1418 |
| Shipping Info | Drop shipped from the Manufacturer's Warehouse |
| Container Type | Box |
| Mfr | Hammond Manufacturing |
| Features | Interior Panels, Mounting Flange |
| Height | 6.000" (152.40mm) |
| Package | Case |
| Base Product Number | 1418 |