Zuhause / Boxes / 1418N4SST12
minImg
1418N4SST12
Hammond Manufacturing
Produkt-Nr.:
1418N4SST12
Beschreibung:
BOX S STEEL NATURAL 60"L X 36"W
Auf Lager : 9
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Area (L x W) 2160in² (1.394 m²)
Color Natural
Material Metal, Stainless Steel
Size / Dimension 60.000" L x 36.000" W (1524.00mm x 914.40mm)
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Weight 270 lbs (122.5 kg)
Ratings IP66, NEMA 3R,4,4X,12,13, UL-508
Design Hinged Door, Lid
Thickness 14 Gauge
Series 1418
Shipping Info Drop shipped from the Manufacturer's Warehouse
Container Type Box
Mfr Hammond Manufacturing
Features Interior Panels, Mounting Flange
Height 12.000" (304.80mm)