1447SF10
Hammond Manufacturing
Produkt-Nr.:
1447SF10
Beschreibung:
BOX STEEL GRAY 36"L X 25.380"W
Benutzer handbuch
Area (L x W) 914in² (5897cm²)
Color Gray
Material Metal, Steel
Size / Dimension 36.000" L x 25.380" W (914.40mm x 644.65mm)
Material Flammability Rating -
Product Status Obsolete
Weight 100 lbs (45.4 kg)
Ratings IP54, JIC EGP-1-1967, NEMA 12,13, UL-508
Design Hinged Door, Lid
Thickness 14 Gauge
Series 1447S
Shipping Info Drop shipped from the Manufacturer's Warehouse
Container Type Box
Mfr Hammond Manufacturing
Features Interior Panels
Height 10.000" (254.00mm)