14STRWHITXL100
Remington Industries
Produkt-Nr.:
14STRWHITXL100
Beschreibung:
HOOK-UP STRND 14AWG WHITE 100'
Auf Lager : 48
Benutzer handbuch
Operating Temperature 125°C
Cable Type Hook-Up, Automotive
Jacket (Insulation) Material Polyethylene (XLPE)
Product Status Active
Wire Gauge 14 AWG
Series TXL
Length 100.0' (30.5m)
Voltage 60V
Mfr Remington Industries
Conductor Strand 19/27
Conductor Material Copper, Bare
Features Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Jacket Color White
Package Box
Jacket (Insulation) Diameter 0.103" (2.62mm)