14UL1015STRGRE100
Remington Industries
Produkt-Nr.:
14UL1015STRGRE100
Beschreibung:
HOOK-UP STRND 14AWG GREEN 100'
Auf Lager : 43
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature 105°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.030" (0.76mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status Active
Wire Gauge 14 AWG
Ratings UL Style 1015
Series -
Length 100.0' (30.5m)
Voltage 600V
Mfr Remington Industries
Conductor Strand 41/30
Conductor Material Copper, Tinned
Features Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Jacket Color Green
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.141" (3.58mm)