150222J630AA
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
150222J630AA
Beschreibung:
CAP FILM 2200PF 5% 630VDC AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" Dia x 0.433" L (5.50mm x 11.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series 150
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 2200 pF