150225J250PF
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
150225J250PF
Beschreibung:
CAP FILM 2.2UF 5% 250VDC AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.531" Dia x 1.299" L (13.50mm x 33.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series 150
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 2.2 µF