150334J250FC
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
150334J250FC
Beschreibung:
CAP FILM 0.33UF 5% 250VDC AXIAL
Auf Lager : 844
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" Dia x 0.807" L (8.50mm x 20.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series 150
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.33 µF