15380-12PG-326
Conxall/Switchcraft
Produkt-Nr.:
15380-12PG-326
Beschreibung:
CONN RCPT MALE 12POS GOLD CRIMP
Benutzer handbuch
Cable Opening 0.260" ~ 0.300" (6.60mm ~ 7.62mm)
Backshell Material, Plating Polyamide (PA), Nylon
Insert Material -
Ingress Protection Weathertight
Voltage Rating 600V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) -
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish -
Shell Size - Insert -
Mfr Conxall/Switchcraft
Contact Material Brass
Connector Type Receptacle, Male Pins
Features Backshell, Cable Clamp
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Plastic
Operating Temperature -40°C ~ 115°C