154PPA122K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Produkt-Nr.:
154PPA122K
Beschreibung:
CAP FILM 0.15UF 1.2KVDC AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.669" Dia x 1.339" L (17.00mm x 34.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 7.7 mOhms
Ratings -
Series PPA
Voltage Rating - DC 1200V (1.2kV)
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 550V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.15 µF