156MHBS45K2JA
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Produkt-Nr.:
156MHBS45K2JA
Beschreibung:
CAP FILM 15UF 10% 800VDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 1.575" (40.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.634" L x 0.787" W (41.50mm x 20.00mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 5.6 mOhms
Ratings -
Series MHBS
Voltage Rating - DC 800V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 15 µF