1589T18C1
Hammond Manufacturing
Produkt-Nr.:
1589T18C1
Beschreibung:
POWER STRIP 18" 20A 6OUT 6'CR
Benutzer handbuch
Connector - AC Output NEMA 5-20R
Housing Material Aluminum
Approval Agency CSA, UL
Current - Max 20A
Mounting Type Bench, Rack, Wall
Product Status Active
Weight -
Series 1589
Type PDU (Power Distribution Unit)
Overload Protection Circuit Breaker(s)
AC Outlets 6
Cord Length 6' (1.83m)
Energy -
Region Utilized North America
Connector - AC Input NEMA L5-20P
Mfr Hammond Manufacturing
Features -
Package Bag
Media Lines Protected -
Voltage - Input 120V