1591MFBK
Hammond Manufacturing
Produkt-Nr.:
1591MFBK
Beschreibung:
BOX ABS BLACK 3.339"L X 2.205"W
Benutzer handbuch
Area (L x W) 7.36in² (47.5cm²)
Color Black
Material Plastic, ABS
Size / Dimension 3.339" L x 2.205" W (84.80mm x 56.00mm)
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
Weight 0.141 lb (63.96 g)
Ratings IP54
Design Cover Included
Thickness 0.079" (2.01mm)
Series 1591F
Shipping Info Shipped from Digi-Key
Container Type Box
Mfr Hammond Manufacturing
Features Card Guides, Flame Retardant, Mounting Flange
Height 0.981" (24.92mm)