15BHLE-20E
Eaton - Bussmann Electrical Division
Produkt-Nr.:
15BHLE-20E
Beschreibung:
FUSE CARTRIDGE 20A 15.5KVAC BOLT
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Applications Transformer Protection
Response Time -
Approval Agency UL
Current Rating (Amps) 20A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 63kA
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 3.000" Dia x 22.200" L (76.20mm x 563.88mm)