15E1C15.5
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
15E1C15.5
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE CARTRIDGE 15A 5.5KVAC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Applications Transformer Protection
Response Time -
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 15A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 80kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 3.000" Dia x 18.875" L (76.20mm x 479.43mm)