1.5KE10C-B
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
1.5KE10C-B
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Paket:
DO-201
Beschreibung:
TVS DIODE 8.55VWM 15.23VC DO201
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 104.8A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 9V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-201
Series 1.5KE
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 15.23V
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 8.55V