Zuhause / TVS Diodes / 1.5KE12CA/TR13
minImg
1.5KE12CA/TR13
YAGEO
Produkt-Nr.:
1.5KE12CA/TR13
Hersteller:
YAGEO
Beschreibung:
1.5KE, DO-201, 10.2V, 16.7V, REE
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 91A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 11.4V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-201
Series 1.5KE
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 16.7V
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10.2V