1.5KE27CA
Diotec Semiconductor
Produkt-Nr.:
1.5KE27CA
Paket:
DO-201
Beschreibung:
TVS D5.4X7.5 23.1V 1500W BI
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -50°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 42A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 25.7V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-201
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 37.5V
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 23.1V