Zuhause / TVS Diodes / 1.5KE27CA-E3/51
minImg
1.5KE27CA-E3/51
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
1.5KE27CA-E3/51
Paket:
1.5KE
Beschreibung:
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC 1.5KE
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 40A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 25.7V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1.5KE
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 37.5V
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 23.1V