Zuhause / TVS Diodes / 1.5KE350C-E3/54
minImg
1.5KE350C-E3/54
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
1.5KE350C-E3/54
Paket:
1.5KE
Beschreibung:
TVS DIODE 284VWM 504VC 1.5KE
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 315V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1.5KE
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 504V
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 284V