1.5KE36CA B0G
Taiwan Semiconductor Corporation
Produkt-Nr.:
1.5KE36CA B0G
Paket:
DO-201
Beschreibung:
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC DO201
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 31A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 34.2V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package DO-201
Series 1.5KE
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 49.9V
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30.8V