1.5KE56-E3/73
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
1.5KE56-E3/73
Paket:
1.5KE
Beschreibung:
TVS DIODE 45.4VWM 80.5VC 1.5KE
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 18.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 50.4V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1.5KE
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 80.5V
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 45.4V