1.5KE62CA-TP
Micro Commercial Co
Produkt-Nr.:
1.5KE62CA-TP
Paket:
DO-201AE
Beschreibung:
Interface
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 17.9A
Applications Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 58.9V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-201AE
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 85V
Package / Case DO-201AE, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 53V