1.5KE75AHA0G
Taiwan Semiconductor Corporation
Produkt-Nr.:
1.5KE75AHA0G
Paket:
DO-201
Beschreibung:
TVS DIODE 64.1VWM 103VC DO201
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 15A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 71.3V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-201
Series Automotive, AEC-Q101, 1.5KE
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 103V
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 64.1V