15KP170CA-TP
Micro Commercial Co
Produkt-Nr.:
15KP170CA-TP
Paket:
R-6
Beschreibung:
TVS DIODE 170VWM 275VC R6
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) -
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 189V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 15000W (15kW)
Product Status Active
Supplier Device Package R-6
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 275V
Package / Case R-6, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 170V