15KP180A
Solid State Inc.
Produkt-Nr.:
15KP180A
Hersteller:
Solid State Inc.
Paket:
Axial
Beschreibung:
15KW TVS UNIDIRECTIONAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 52A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 200V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 15000W (15kW)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Series 15KP
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 287V
Package / Case Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 180V