15KP30CA
MDE Semiconductor Inc
Produkt-Nr.:
15KP30CA
Paket:
P600
Beschreibung:
TVS DIODE BP 30VRWM 50.7VC
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 297.8A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 33.51V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 15000W (15kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series 15KP
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 50.7V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V