15KPA18A
SMC Diode Solutions
Produkt-Nr.:
15KPA18A
Paket:
P600
Beschreibung:
TVS DIODE 18VWM 30.9VC P600
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 488.7A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 20.11V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 15000W (15kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series 15KPA
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 30.9V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18V