15KPA36A
SMC Diode Solutions
Produkt-Nr.:
15KPA36A
Beschreibung:
TVS DIODE 36VWM 59.8VC P600
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 252.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 40.2V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 15000W (15kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 59.8V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V