15KPA40CA
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
15KPA40CA
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
TVS DIODE 40VWM 65.8VC P600
Auf Lager : 3270
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 229.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 44.7V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 15000W (15kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 65.8V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 40V