1.5SMB27A
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
1.5SMB27A
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Paket:
DO-214AA (SMBJ)
Beschreibung:
TVS DIODE 1500W 27V UNI DO214AA
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 40.5A
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 25.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMBJ)
Series 1.5SMB
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 37.5V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 23.1V