Zuhause / TVS Diodes / 1.5SMC180CA-E3/57T
minImg
1.5SMC180CA-E3/57T
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
1.5SMC180CA-E3/57T
Paket:
DO-214AB (SMCJ)
Beschreibung:
TVS DIODE 154VWM 246VC SMC
Auf Lager : 1200
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.1A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 171V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
Series 1.5SMC, TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 246V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 154V