1.5SMC36CA
Taiwan Semiconductor Corporation
Produkt-Nr.:
1.5SMC36CA
Paket:
DO-214AB (SMC)
Beschreibung:
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC DO214AB
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 31A
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 34.2V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series 1.5SMC
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 49.9V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30.8V