1.5SMC47CA
Taiwan Semiconductor Corporation
Produkt-Nr.:
1.5SMC47CA
Paket:
DO-214AB (SMC)
Beschreibung:
TVS DIODE 40.2VWM 64.8VC DO214AB
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 24A
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 44.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series 1.5SMC
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 64.8V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 40.2V