Zuhause / TVS Diodes / 1.5SMC6.8A/TR7
minImg
1.5SMC6.8A/TR7
YAGEO
Produkt-Nr.:
1.5SMC6.8A/TR7
Hersteller:
YAGEO
Paket:
DO-214AB (SMC)
Beschreibung:
1.5SMC DO214AB, UNIDIRECTIONAL 6
Auf Lager : 500
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 144.8A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 6.45V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series 1.5SMC
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 10.5V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 5.8V