1.5SMCJ150A
Diotec Semiconductor
Produkt-Nr.:
1.5SMCJ150A
Paket:
SMC/DO-214AB
Beschreibung:
TVSDIODE,SMC,150V,1500W,UNI
Benutzer handbuch
Operating Temperature -50°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.2A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 167V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMC/DO-214AB
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 243V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 150V