160-123JS
API Delevan Inc.
Produkt-Nr.:
160-123JS
Hersteller:
API Delevan Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 12UH 185MA 3.7 OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 41 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) 0.080" (2.03mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 185 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.150" L x 0.120" W (3.81mm x 3.05mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.7Ohm Max
Inductance 12 µH
Series 160
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 24MHz