160-473GS
API Delevan Inc.
Produkt-Nr.:
160-473GS
Hersteller:
API Delevan Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 47UH 125MA 8.3 OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 50 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) 0.080" (2.03mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 125 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.150" L x 0.120" W (3.81mm x 3.05mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 8.3Ohm Max
Inductance 47 µH
Series 160
Type -
Package / Case 2-SMD
Frequency - Self Resonant 11MHz